Festival dračích lodí na Laguně oslaví 10. výročí

 

O nadcházejícím víkendu pořádá náš sportovní klub Moravian Dragons jubilejní, již 10. (!) ročník oblíbeného Přerovského festivalu dračích lodí. Na léty prověřeném jezírku na Laguně se téměř třicet posádek rozdělí do čtyř kategorií, ve kterých si to rozdají obchodní společnosti v Závodě o firemní pohár, různé spolky a sdružení v Závodě o FUN pohár, žáci a studenti v Závodě o školský pohár a ženské posádky v Závodě o nejlepší Dračice.

 

Závodní ani kulturní program se od minulých let v podstatných rysech neliší. V sobotu 31.5. v 10.00 hodin vypuknou boje na 200 metrů nejprve v rozjížďkách, ve kterých se rozhodne o odpoledních finálových účastech. V podvečer při vyhlašování výsledků se už budou moci nejrychlejší posádky oddávat opojným pocitům z vítězství. V neděli 1.6. od 9.00 hodin týmy nastoupí k vytrvalostním závodům na 1000 metrů. Jednotlivé lodě budou startovat za sebou s odstupem patnácti vteřin a při předjíždění a na celkem čtyřech obrátkách lze proto očekávat zajímavé souboje.

 

S otevřenou náručí přivítáme jak soutěžící, tak jejich fanoušky, partnery, členy servisního zázemí i zvědavé návštěvníky. Všechny čeká hojnost tekutého občerstvení i chutných pokrmů a také pestrý doprovodný program. Sobotní večer se pozornost od sportovního kolbiště upne k umění a svým vystoupením jej okoření skupina Arrhythmia. O zejména rockovou hudební kulisu během celého víkendu včetně Dragon party, která vypukne již při vyhlášení výsledků a která se dá směle porovnat se světovými závody, se postará DJ Vladimír Mádr. Ukázat své umění přijedou mladé naděje rychlostní kanoistiky ze Spartaku Přerov, klubu s námi blízce nejen historicky spřízněného.

 

Technické standardy sportovní stránky festivalu zůstanou na dosavadní špičkové úrovni a jistotou budou pečlivě vybójkované dráhy, přesná časomíra, cílová kamera a také už neodmyslitelná velkoplošná obrazovka. Stejně jako v loňském ročníku jsme objednali i důmyslné kamerové pokrytí dění na trati od startu do cíle včetně leteckých snímků zvídavé kamery umístěné na všudypřítomném dronu, který se dostane sportovcům doslova pod kůži.

 

Doufáme, že festivalu i letos sportovci a diváci zachovají svou přízeň a pomohou z kulatých oslav dragonboatingu v Přerově ukovat hodnotné vzpomínky, které pevně zakotví v paměti zúčastněných.

 

Další informace