Vítejte na stránkách klubu Moravian Dragons!

Moravian Dragons je skupina asi padesáti  nadšenců v různých věkových kategoriích, kteří se už od roku 2004 úspěšně baví pádlováním na dračí lodi. Jsme pyšní na to, že pro Vás každoročně můžeme zorganizovat jednu z největších a nejúspěšnějších sportovních akcí regionu  - “Přerovský Festival Dračích Lodí”. Sportovně - společenský víkend určený čistě pro širokou veřejnost.


Z ME klubů ve Francii se vracíme stříbrní a bronzoví

 

Náš klub se o víkendu od 31.7. do 2.8.2015 na Mistrovství Evropy klubových posádek pořádaném Evropskou federací dračích lodí ve francouzském lázeňském městečku Divonne-les-Bains opět hlasitě přihlásil ke kontinentální klubové elitě.

 

V naší parádní disciplíně – závodu smíšených posádek malých, tj. desetimístných, lodí na 2 kilometry – jsme se dočkali první bronzové medaile hned při našem úvodním startu v pátečním odpoledni. Na stejné trati jsme pak jen s mírně pozměněnou sestavou nastoupili o několik desítek minut později také v kategorii open, tedy bez rozlišení věku a pohlaví, a i přes zátěž z předchozí jízdy jsme dlouho bojovali o další bronz, leč nakonec na nás zbylo pouze čtvrté místo.

 

V sobotu ve sprintu na 200 metrů opět zářila naše šťastná hvězda. Bez zadrhnutí se nám především díky nejpevnějším pilířům v sestavě Liboru Kopečkovi a Petru Gajduškovi bez potíží podařilo kvalifikovat na smíšené malé lodi do finále. V otevřeném souboji o zlato jsme sice zatahali jen za bronzový konec, zbytek startovního pole jsme však nenechali na pochybách, kdo si rozdělí cenné kovy.  

 

Nedělní jízdy na půl kilometru naplno ukázaly vyrovnanost soutěžících týmů. Pro zpestření jsme se krom smíšené malé lodi nahlásili i na loď velkou, tj. standardní dvacetimístnou, do kategorie open, přestože jsme mohli do finále nasadit pouze šestnáct pádlujících. Zatímco mezi sobě rovnými smíšenými posádkami pro nás znamenalo malé taktické pochybení na malé lodi až čtvrtou příčku o pověstný kočičí chlup, prakticky smíšená sestava na velké lodi s přispěním obou pilířů prohnala i vítěze a urvala nečekané stříbro.

 

Úspěšně jsme tak navázali na měsíc starý triumf ze šampionátu pod hlavičkou Mezinárodní kanoistické federace v Itálii a potvrdili svou příslušnost k evropské špičce, ze které jsme dočasně vypadli po vnitřních změnách v chodu klubu. Nyní však opět můžeme směle vzhlížet budoucnosti vstříc.
Moravian Dragons triumfovali na ME klubů dračích lodí

 

Přerovský klub dračích lodí Moravian Dragons se v italských Dolomitech po kratší odmlce vrátil na výsluní evropského dragonboatingu. Po dvou sezónách obětovaných přestavbě týmu se obměněná posádka dokázala opět prosadit v mezinárodní konkurenci.

 

Na Mistrovství Evropy klubů v malebném Auronzu na Kateřinském jezeře v samém srdci horských velikánů v neděli 5. července 2015 Přerováci na tzv. malé dračí lodi pro deset pádlujících v nejobsazenější kategorii mixů vypálili rybník zejména soupeřům z Maďarska a Německa a po vyčerpávající bitvě na dva kilometry si na krk po vyzrálém taktickém výkonu zaslouženě pověsili zlaté medaile. Moravian Dragons na cestě k vítězství při jejich prvním soutěžním startu na malé lodi neodradila ani vynucená změna na strategickém postu bubeníka, který svou úplnou (nejen závodní!) premiéru zvládl vskutku s grácií a lehkostí sobě vlastní, a dokázali využít léty nabytých zkušeností ze světových kolbišť.  
Moravian Dragons Vám přeje úspěšný rok 2015!


 

Moravian Dragons opět mezi evropskou elitou

 

O prodlouženém víkendu od 23. do 25. srpna 2013 bojovali Moravian Dragons v Allermöhe, jihovýchodním předměstí proslulého severoněmeckého přístavu Hamburku, na Mistrovství Evropy klubů dračích lodí o své místo na výsluní kontinentálního dragonboatingu. Na téměř přírodním závodišti pro lodní sporty na jednom z četných labských kanálů se přitom po dlouhých letech představili na mezinárodní scéně opět se smíšenou posádkou.

Přestože část týmu startovala na regatě takového významu poprvé, vůbec se to během zápolení neprojevovalo. Moravian Dragons se tak v pátečním odpoledni ve své nejoblíbenější disciplíně, vytrvalosti na dva kilometry, po disciplinovaném a soustředěném výkonu radovali z krásné šesté příčky. Podobně příznivou se pro přerovské dragony stala sobota. Po zcela nečekaném, avšak naprosto zaslouženém postupu do finále na trati 200 metrů v cíli zopakovali výborné umístění z předchozího dne. V neděli na vzdálenost 500 metrů sice Přerovákům finále o vlásek uniklo, přesto své postavení mezi špičkou potvrdili osmým místem.

Kapitán Jaromír Maňák hodnotil účast na šampionátu kladně. „S vystoupením naší posádky jsem nadmíru spokojen, beze zbytku jsme prodali svoji formu a dojeli ještě mírně nad očekáváním,“ popsal svoje pocity a dodal: „Celý tým fungoval po sportovní i lidské stránce a doufám, že příště proženeme kožichy i letos naprosto suverénním německým klubům, které se ovšem na mixy dlouhodobě soustředí. My jako čistě smíšená posádka závodíme tuto sezónu sice poprvé, avšak dlouhodobě vidím možnost neustále se zlepšovat a věřím, že v budoucnu budeme bojovat i v mezinárodní konkurenci o nejvyšší příčky.“

 

 

Moravian Dragons úspěšní na Vltavě v Týně

 

Poslední červnový víkend se nesl nejen ve znamení začínajících prázdnin, ale také pokračování Českého poháru dračích lodí, které hostilo malebné městečko Týn nad Vltavou. Moravian Dragons samozřejmě nemohli chybět a opět výrazně promluvili do obsazení bodovaných umístění.  

Stejně jako v Třeboni se Přerováci představili se svou smíšenou posádkou ve stejném složení jak mixech, tak v kategorii open vyhrazené v podstatě jen mužským týmům.  

Mezi open přitom Moravian Dragons překvapili pátým místem ve sprintu na 200 metrů i postupem do finále a šestou příčkou na půlkilometrovou vzdálenost. 

V mixu se jim však nepodařilo naplnit medailové touhy. Na nejkratší trati si s odstupem od stupňů vítězů do celkového pořadí připsali body jako čtvrtá loď z pohárových účastníků. Na půl kilometru jim doslova o dračí vous a ve vytrvalosti na dva kilometry o několik sekund smolně mezi prsty protekla medailová umístění a shodně bodovali jako čtvrtí v pohárovém pořadí. 

Nadcházející čas dovolených pro přerovský tým rozhodně neznamená zahálku. Moravian Dragons naopak začínají závěrečnou přípravu před srpnovým Mistrovstvím Moravy v Ostrožské Nové Vsi, kde vyzkouší formu před svým letošním vrcholem na Mistrovství Evropy klubů v Hamburku, kam se vypraví těsně před koncem prázdnin.

 

 

Moravian Dragons bojovali v Třeboni

 

Přerovský klub dračích lodí Moravian Dragons pokračuje v přebudovávání svého týmu a o víkendu 8. a 9. června 2013 si mohl v dalším závodě Českého poháru vyzkoušet svou aktuální výkonnost. V Třeboni jako zázrakem ušetřené ničivých povodní se v krásném slunečném počasí na Opatovickém rybníku Přerováci se svou smíšenou sestavou představili ve stejném složení jak v mixech, tak z tréninkových důvodů v kategorii open, které se přitom věnují převážně lodě složené pouze z mužů.

 

Svou účast pak Moravian Dragons zaměřili především na dosažení co nejlepšího výsledku ve své doposud královské disciplíně, vytrvalosti na dva kilometry právě v mixech. Přestože po výborně takticky zvládnuté jízdě skončili těsně pod stupni vítězů, lze čtvrté místo považovat vzhledem k nezkušenosti téměř poloviny členské základny za výrazný úspěch a příslib před srpnovým Mistrovstvím Evropy klubových posádek v Hamburku.

 

Po medaili přitom sahali i na trati 500 metrů ve finále mezi posádkami kategorie open, kam se překvapivě také probojovali. Nyní tréninkovou dřinu sice přeruší povinnosti při pořádání 9. ročníku Přerovského festivalu dračích lodí na Laguně, přesto se zraky borců a sličných dračic z Moravian Dragons upínají k poslednímu červnovému víkendu a dalšímu pokračování Českého poháru v Týně nad Vltavou.

 

Bestie se probouzí

 

S prvními paprsky nesmělého jarního slunce ze své sluje vystrčila drápy i bestie Moravian Dragons. Ani neustupující krutá zima neuhasila plamen našich dračích srdcí a s pýchou jsme letos již poprvé zasedli do lodě. Osa posádky však nezahálela ani v období zimního spánku a polykala vpravdě nelidské tréninkové dávky. V podzemí se také upekla významná změna. Tým oživily (staro)nové závodnice, se kterými se zapojíme i do kategorie smíšených posádek.

Začátek sezóny se nenápadně blíží a první kolo českého poháru pomalu klepe na dveře. Začínáme zostra Mistrovstvím ČR na dlouhých tratích 27.4.2013 v Nymburku na Labi. Krom domácí soutěže vzhlížíme také k srpnovému Mistrovství Evropy klubů v severoněmeckém Hamburku, kde se před lety utužil základ naší posádky a dosáhli jsme prvního výrazného mezinárodního úspěchu.

Začínáme také připravovat Přerovský festival dračích lodí. Devátý ročník závodů proběhne o víkendu 15. a 16. června 2013 opět v areálu na Laguně. Formát festivalu známý z předchozích let se nezmění a posádky čekají jak sprinty, tak vytrvalostní klání. Návštěvníci mohou spoléhat na regulérní trať, profesionální časomíru, hojnost kvalitního jídla i pití a bohatý doprovodný program včetně večerní party o sobotní noci.

Držte nám palce a přijměte pozvání na Lagunu!

 

 

Po znovuzrození jsme bodovali v Nymburku!

 

Po dlouhé neústupné zimě nadešel čas i pro nás, příznivce vodních sportů. V sobotu 27.4.2013 se konečně rozběhl také Český pohár dračích lodí a mohli jsme si vyzkoušet, jak pilně jsme makali během zimy i aktuální formu.

První závody se již tradičně jezdí na delší vzdálenost. Pořadatelé v Nymburku připravili na Labi pětikilometrovou trať s celkem sedmi otáčkami. Úplnou novinkou v domácích vodách se stal hromadný start všech lodí v jednotlivých kategoriích. Tato změna mnohonásobně zvýšila atraktivitu pro diváky, kteří mohli ze břehu vskutku sledovat nelítostnou válečnou vřavu. Mezi jednotlivými posádkami totiž docházelo k soubojům doslova tělo na tělo a závodění se proměnilo v lítou bitvu. Však bychom mohli vyprávět…

Náš omlazený a přebudovaný tým letos svou pozornost soustředí na smíšené posádky, ve kterých vždy musí pádlovat nejméně osm žen. V Nymburku jsme však ve stejném složení startovali jak v mixu, tak z tréninkových důvodů i v kategorii open, tedy bez omezení počtů zástupců toho kterého pohlaví, což prakticky znamená převahu mužů.

Mezi open jsme se do první obrátky drželi favorizovaných Nymburku a Prahy. Pak jsme sice začali ztrácet, ale bránili jsme nadějnou pozici zuby nehty a sváděli jsme drsné souboje na ostří pádel. Cíl jsme nakonec proťali na šestém místě.

Po přibližně hodinovém odpočinku jsme se nalodili k dalšímu pětikilometrovému závodu se snahou ještě vylepšit předchozí umístění a vyzkoušet sílu týmu mezi mixy. Kvůli přítomnosti něžného pohlaví téměř nedošlo na šermování pádly, ale napínavosti neubylo. Vždyť do první obrátky mířilo všech osm lodí v jedné linii! Nerozhodily nás ani drobné kolize a po takticky výborně zvládnuté jízdě okořeněné výtečnými manévry kormidelníka Martina Prchala jsme se mohli po téměř půlhodinové dřině radovat z bramborové medaile.

V týmu panovala po prvním ostrém představení výborná nálada. Ani kapitán Jaromír Maňák se netajil spokojeností s výsledkem naší posádky v mixech, byť nestačil na stupně vítězů. „Klub prošel výraznou obměnou a doplněním o nové, zejména ženské tváře. Byť jsme tím ztratili část dříve nabytých zkušeností, holky obstály výborně a věřím, že se s každým dalším startem budeme zlepšovat. Svůj účel kvůli tomu splnil i závod mezi posádkami open.“ 

 

 

 

 Moravian Dragons přejí všem úspěšný rok 2013.

 

 

Další informace